Selgus majas: vanematele juhikaartidele salvestab piiriületuse automaatselt ainult STONERIDGE SMART 2

27.11.2023

Selgus majas: vanematele juhikaartidele salvestab piiriületuse automaatselt ainult STONERIDGE SMART 2

Head veoautojuhid ja bussijuhid!

Nüüdseks oleme testinud piiridel nii VDO kui ka STONERIDGE SMART 2 digimeerikuid, saamaks teada, kas meerikud salvestavad automaatselt piiriületuse ka vanematele juhikaartidele või mitte.

Testi tulemused on alljärgnevad:

 • VDO - ei salvesta vanematele juhikaartidele (G1, G2v1). Kõige uuemale G2v2 salvestab.
 • STONERIDGE - salvestab kõikidele juhikaartidele sealhulgas ka vanematele (G1 ja G2v2).

Seega järeldus:

 • Autojuhid, kes kasutavad sõidukeid, millel on peal VDO SMART 2 digimeerik, kuid kasutavad juhikaarte, mis on väljastatud enne 21.08.2023 peaksid kindluse mõttes riigipiiri ületades ikka veel seisma jääma ja menüü kaudu riigisümboli sisestama.
 • Autojuhid, kes kasutavad sõidukeid, millel on peal STONERIDGE SMART 2 digimeerikut ei pea seisma jääma. Siin on ka veel võimalus, et vastav moodul on meerikus avamata, aga seda saab taatleja vajadusel avada. Moodul ise peaks olema vaikimisi juba avatud. Kontrolli seda peale piiri ületamist tehtud juhikaardi väljatrükilt. Siis on kindel.

Kui juhil on täiesti uus juhikaart, mis on väljastatud peale 21.08.2023, siis salvestab automaatselt piiriületuse juhikaardile ära nii VDO kui ka STONERIDGE.

Millised on vanemad juhikaardid?

 • Vanemad juhikaardid on need, mis on väljastatud enne 21.08.2023.

Kui VDO ei salvesta piiriületust juhikaardile, siis kas meerikusse ta salvestab?

 • Jah. Kaardile pole piiriületuse märget salvestatud VDO tehnilise lahenduse tõttu, kuid meerikusse endasse on piiriületused alati automaatselt salvestunud.

Kontrollija või ettevõte kontrollib tavaliselt TachoScan tarkvaraga. Kui ta laeb alla VDO meerikus olnud vanema juhikaardi, siis ta ei näe programmiga, et piiriületus on salvestunud. Kui ta aga laeb alla ka meerikufaili, siis kantakse info TachoScani programmis ka juhikaardile. Siis on automaatsed piiriületused näha.

Autojuhi jaoks oluline:

 • olla teadlik, mis marki digimeerik on sõidukile paigaldatud (VDO või STONERIDGE),
 • kas digimeerik on SMART 2 või vanemad versioonid. SMART 2 on alates 21.08.2023.
 • olla teadlik, milline juhikaart Sul on, kas enne 21.08.2023 väljastatud või hiljem. Vaata seda juhikaardilt :)
 • veendu ise piiri ületades, kas juhikaardile tekkis piiriületuse märge automaatselt. Nt Läti poole minnes jää Hesburgeri juures seisma ja tee juhikaardi väljatrükk. Leiad sealt andmed päeva tegevust summa sektsioonist. Veendu nii VDO kui ka STONERIDGE puhul.
 • Kui kasutad erinevaid sõidukeid, millel on peal erinevad meerikud, siis ole alati kindel selles, et tatud juhtudel tuleb piiridel siiski seisma jääda ja ise käsitsi riigitähis sisestada.

Kui teie ettevõte soovib olla täiesti kindel, mis autojuhtide kaardid näitavad, siis selleks on parim variant TachoScan tarkvara, mida AUTOSERT müüb. TachoScani viimasel versioonil on peal ka politseimoodul ehk sa näed ära täpselt selle, mida politsei näeb sealhulgas manipuleerimiste avastamise erimoodul. See on nüüd ettevõtetele saada.

Täname VDO katse läbiviimisel Siim Truusalu’t Digimeerik OÜ-st. Kui teil on meeriku kohta tehnilisi küsimusi, soovite teha taatlust või meeriku ära vahetada, siis pöörduge Siimu poole telefonil 5655 875.

Mõnusat kulgemist!

Loe ka: