Kuidas kohalikku kellaaega muuta digimeerikul?

26.03.2015

Kuidas kohalikku kellaaega muuta digimeerikul?

Digitaalsed sõidumeerikud salvestavad aega UTC kellaaja järgi. See on nn koordineeritud maailmaaeg. Maailmas on aeg jagatud Greenwichi (GMT) aja järgi 24-ks ajavööndiks ning UTC aeg on põhimõtteliselt sama ja asub täpselt nullis (-12… 0 … +12). Eestis on talvel kohalik aeg 2 tunni võrra ees ehk UTC + 2 tundi ja suveajal 3 tunni võrra ees ehk UTC + 3 tundi. Üldjuhul on digimeeriku väljatrükid ja manuaalsed sisestused UTC aja järgi. Peab lihtsalt arvestama, et reaalne aeg on ikkagi meil nende tundide jagu erinev.

Kui UTC aega on digitaalses sõidumeerikus võimalik vaid 1-minuti võrra nädala jooksul kas juurde või vähemaks korrigeerida, siis kohalikku aega on aga võimalik 30-minuti kaupa muuta nii, kuidas vaja ja kus ajatsoonis asutakse.

Kohaliku kellaaja sümbol VDO digitaalsel sõidumeerikul on risti kujutis kohaliku kellaaja sümbol digitaalsel sõidumeerikul

Meie autojuhtidele muutub kella muutmine aktuaalseks talveajalt suveajale ja suveajalt talveajale üleminekul (märtsi ja oktoobri viimasel pühapäeval).

Vaata siit videotest, kuidas kohalikku kellaaega muuta VDO ja Stoneridge digitaalsel sõidumeerikul:

VDO

 

Stoneridge

 

Loodan, et see väike juhis on abiks ning kui teate mõnda veoautojuhti, kellele see artikkel võiks kasulik olla, siis võid julgelt artiklit jagada.

Vaata lisaks:

Olge mõnusad!