Kuidas sisestada riigitähist digitaalsel sõidumeerikul?

24.11.2014

Kui autojuht kasutab digitaalset sõidumeerikut, siis peab ta iga päev tööaja alguses ja lõpus sisestama riigitähise (riigi tunnuse). See punk on kirjas määruses 165/2014 artiklis 34 punkt 7, mis asendab määrust 3821/85, kus antud nõue kajastus artiklis 15 punkt 5a all.

Paljud juhid seda aga ei tee, mistõttu on nn rikkumisi palju ja selle eest võib ka trahvi saada.
Koostasime videoklipid sellest, kuidas riigitähiseid sisestada Siemens VDO ja Stoneridge digitaalsetel sõidumeerikutel.

Riigitähis tuleb sisestada päeva alguses ja lõpus kas siis, kui juhikaart on pidevalt sõidumeerikus ja ka siis, kui viibitakse pidevalt vaid ühes riigis.

Kuidas riigitähist sisestada Siemens VDO digitaalsel sõidumeerikul?

Kuidas sisestada riigitähist Stoneridge digitaalsel sõidumeerikul?

Kui leiad, et õpetus oli abiks, siis oleme tänulikud, kui jagad seda infot ka nendega, kellel seda võib oma töös vaja minna.

Liitu ka meie Facebooki lehega, kus jagame põnevaid õpetusi ja informatsiooni veoautojuhtidele ja bussijuhtidele www.facebook.com/ametikoolitus

Ametikoolitus OÜ korraldab kutselistele autojuhtidele praktilisi, kaasahaaravaid ja kasulikke ametikoolitusi. Kui Sul või Teie autojuhtidel hakkab kutsetunnistus lõppema, siis olete oodatud meie ametikoolitustele Tallinnas, Pärnus ja Tartus või üle Eesti teie ettevõttes kohapeal. Vaata kalendrist järgmiste ametikoolituste toimumise aegu >>

Kõike head soovides