Pimenurga kleebis/magnet

tk
2.00 €

Alates 1. jaanuarist 2021. a tuleb kõik raskeveokid Prantsusmaal (nii kaubaveo- kui ka reisijateveo raskeveokid) varustada pimenurkadest teavitava tähistusega sõiduki külgedel ja sõiduki taga. 

Kõik autod peavad olema varustatud pimenurkadest hoiatava tähisega, mis peab olema paigaldatud sõiduki tagaosas, sõiduki pikiteljest paremal, kõrgusel 0,90 kuni 1,50 meetrit maapinnast.

  • kabiiniosal: pimenurk on tähistatud meetri raadiuses sõiduki klaasimata pinnast, vasakul ja paremal pool, kõrgusel 0,90 kuni 1,50 meetrit maapinnast.
  • poolhaagistel: tähistus peab paiknema vasakul ja paremal pool ühe meetri raadiuses sõiduki haakeseadmest 0,90 kuni 1,50 meetri kõrgusel maapinnast.
  • kesktelg ja täishaagistel: tähistus peab paiknema ühe meetri raadiuses kere esiosast vasakul ja paremal pool 0,90 kuni 1,50 meetri kõrgusel maapinnast.

Tähistus peab olema paigutatud nii, et need oleksid nähtavad mis tahes oludes ilma juhi vaatevälja ning sõiduki numbrimärkide, normatiivkirjete ning valgus- ja signalisatsiooniseadmete nähtavust seejuures takistamata.

Loe tähistamise kohta lähemalt artiklist Prantsusmaa pimenurga reegel ja kleepsud