Prantsusmaa pimenurga reegel ja kleepsud

11.01.2021

Prantsusmaa pimenurga reegel ja kleepsud

Pimenurkadest hoiatava tähistuse paigaldamine raskeveokitele Prantsusmaal

Alates 1. jaanuarist 2021. a tuleb kõik raskeveokid Prantsusmaal (nii kaubaveo- kui ka reisijateveo raskeveokid) varustada pimenurkadest teavitava tähistusega sõiduki külgedel ja sõiduki taga. 

Kõik autod peavad olema varustatud pimenurkadest hoiatava tähisega, mis peab olema paigaldatud sõiduki tagaosas, sõiduki pikiteljest paremal, kõrgusel 0,90 kuni 1,50 meetrit maapinnast.

  • kabiiniosal: pimenurk on tähistatud meetri raadiuses sõiduki klaasimata pinnast, vasakul ja paremal pool, kõrgusel 0,90 kuni 1,50 meetrit maapinnast.
  • poolhaagistel: tähistus peab paiknema vasakul ja paremal pool ühe meetri raadiuses sõiduki haakeseadmest 0,90 kuni 1,50 meetri kõrgusel maapinnast.
  • kesktelg ja täishaagistel: tähistus peab paiknema ühe meetri raadiuses kere esiosast vasakul ja paremal pool 0,90 kuni 1,50 meetri kõrgusel maapinnast.

Tähistus peab olema paigutatud nii, et need oleksid nähtavad mis tahes oludes ilma juhi vaatevälja ning sõiduki numbrimärkide, normatiivkirjete ning valgus- ja signalisatsiooniseadmete nähtavust seejuures takistamata.

Küljele paigutatud tähistuse asukoht poolhaagisel:

Tagaosale paigutatud tähistuse asukoht:

Vaata siit videost tähiste paigutust:

Sanktsioonid: Selle kohustuse mitte järgimine on karistatav rahatrahviga neljanda astme rikkumise eest.Nimetatud kohustus rakendub linnaliikluses liiklevatele raskeveokitele täismassiga üle 3,5 tonni. Määruse kohaldamisalast on jäetud välja põllumajandus- ja metsandussõidukid, talvehooldussõidukid ja kiirteede ning neljarealiste eraldusega teede teehooldusteenust osutavad sõidukid.Ärge unustage paigaldada sõidukile pimenurkadest teavitavad tähised enne  saabumist.

Telli kleebised/magnetid E-POEST

Allikad:

  • ERAA http://eraa.ee/?op=news&id=2506
  • Prantsusmaa seadus https://www.legifrance.gouv.fr/jorf/id/JORFTEXT000042532379
  • Otselink seaduse tekstile