Tasuta bussijuhi koolitus Tartus ja Tallinnas, töökoht GoBus-ilt! Infopäev 15. ja 16. novembril

04.10.2022

Tasuta bussijuhi koolitus Tartus ja Tallinnas, töökoht GoBus-ilt! Infopäev 15. ja 16. novembril


Autosert ja GoBus käivitavad Tartus ja Tallinnas taas koostööprojekti, mille eesmärgiks on koolitada välja uusi bussijuhte GoBusi bussiliinidele. See on suurepärane võimalus kõigile neile, kes on bussijuhi ametist unistanud, kuid erinevatel põhjustel pole seda veel ära teinud. Koolitus koosneb kahest etapist: D-kategooria juhiload ning 140-tunnine bussijuhi ametikoolitus. Kogu komplekti maksumus on muidu ca 2500 eurot, kuid GoBus finantseerib koolituse ise, kui inimene nende firmas bussijuhina tööle asub. Ideaalne võimalus!

Seega kutsume kõiki huvilisi bussijuhi infopäevale, et täpsemalt aru saada, mida bussijuhi amet endast kujutab ja kuidas koolitusele pääseb.

Infopäevad toimuvad:

  • 15. novembril Tartus
  • 16. novembril Tallinnas

Kursused algavad: 21. novembril nii Tartus kui ka Tallinnas.

NB! Need, kes ei ela Tartus ega Tallinnas, kuid sooviksid samuti busijuhina tööle hakata ja load ära teha, siis kõik huvilised üle Eesti on oodatud endast teada andma. GoBusil on bussiliine üle Eesti.

Bussijuhiamet sobib paljudele

Kui tavaliselt inimesed tunnevad suurte masinate vastu teatud aukartust ning mõte nende juhtimisest tekitab pigem hirmu, siis tegelikult asi nii hull ei ole. Seda tõestas Autosert’i töötaja Liisa, kui ta 3 päeva erinevatel liinidel ja erinevate bussidega Tartus stažöörina bussijuhina töötas. Kõik hirmud said ületatud ja töö hakkas väga väga meeldima. Vaata Autosert TV Youtube’i kanalilt saadet “LIISA – LINNALIINI BUSSIJUHT. OSA1.”

Liisale oli stažööripäevadel toeks kogemusega bussijuht Terje.

Kui Sul tahtmist on ja suuri masinaid ei karda, siis haara sellest võimlausest kinni. NB! Oluline on ka soov õppida ja areneda – seda tuleb selles valdkonnas palju teha.

Kuidas koolitus välja näeb?

Et bussijuhina tööle asuda tuleb esmalt läbida D-kategooria mootorsõidukijuhi koolitus ning seejärel bussijuhi ametikoolitus. Kõik see võib aega võtta ca 3 kuud.

Isikul, kes soovib koolitusele tulla, peab olema:

  • vanus vähemalt 24 aastat,
  • B-kategooria juhiloa (mitte esmane) olemasolu vähemalt 2 aastat,
  • tervisetõend D-kategooria juhtimiseks (saab perearstilt).

D-kategooria koolituse maht on 20 tundi õppesõitu ja 40 tundi teooriaõpet. Ühe tunni kestvus on 45 minutit. Teooriaõpe läbitakse e-õppena. Õppesõit toimub kaasaegsete Autosert’i õppebussidega.

Ametikoolituse maht on 140 tundi, millest 56 tundi tehakse praktikumina GoBusis. See on ka ühtlasi sisseelamisprogramm tulevasele ametipostile. Lisaks on ametikoolituse raames 10 tundi õppesõitu ning 74 tundi praktika ja teooriaga vahelduvaid õppepäevi. 

Kuidas koolitusele ja bussijuhiks tööle pääseb?

Kui tunned, et see võimalus kõnetab Sind, siis võta julgelt ühendust Sirle Prangel’iga GoBus’ist. Tema on see inimene, kes tutvustab Sulle esimesena bussijuhi töö olemust ning töökorraldust. Saate omavahel vestelda, et selgitada välja muuhulgas ka Sinu sobivus sellele töökohale ning Sinu ootused sellele tööle. 

15. novembril Tartus ja 16. novembril Tallinnas toimub bussijuhi infopäev kõigile soovijatele. Samas võid alati ka varem või hiljem uudistama minna. Sirle meiliaadress on sirle.prangel@go.ee. Võta julgelt ühendust. 

Kui soovid julgustust ja tuge, siis võta ühendust Liisaga (56568599), kes äsja Tartu linnaliinil stažeerimas käis. Tal on värsked muljed-kogemused-läbielamised, mida kindlasti tasub kuulda. 

Ära jäta võimalust kasutamata!

Linnaliinid ja maakonnaliinid on linna või riigi poolt rahastatud transpordikorraldus, mida teostavad erinevad erafirmad. Kui majanduses peaks minema hulluks, siis ühistransport on üpris kindel asi, mis jääb. Kui Sul load on taskus on alati võimalusi seda tööd teha. Aga kui lube pole, siis pole ka võimalust! Lubade tegemine võtab omajagu aega. GoBus on firma, kes on valmis oma raha alla panema, et bussijuhte juurde koolitada. See on võimalus Sulle.

Tegutse nüüd ja kohe, sest mida varem hakata asju ajama, seda parem. 

Teretulemast kutseliste autojuhtide sekka!