Prantsusmaa aktsepteerib valmisolekuaega vaheajana – kahe juhiga sõit

05.08.2016

Prantsusmaa aktsepteerib valmisolekuaega vaheajana – kahe juhiga sõit

Kevadel oli probleem üleval, et Prantsusmaa ei aktsepteeri kahe juhiga sõidu korral kõrvalistuva juhi valmisolekuaega vaheajana, mida aga lubab EL-i komisjoni selgitav märkus nr 2. Kontrollijad Prantsusmaal nõudsid 45 minutilise vaheaja tegemist seisva sõidukiga ja märgi “voodi” kasutamist. Vaata täpsemalt sellekohast artiklit Prantsusmaal probleemid pausidega kahe juhi sõidu puhul.

Nüüdseks on aga selge, et ka Prantsusmaa kontrollijad peavad aktsepteerima kahe juhiga sõidu korral valmisolekuaega (“ümbrik”) vaheajana (” voodi”) ja juhid saavad sõita nii, et nad ei pea 45-minutilist pausi tegema seisva sõidukiga, vaid võivad kohe edasi sõita peale juhtide vahetust ja nii päeva algusest kuni lõpuni.

Lubatud ka Prantsusmaal:

Kahe juhiga sõit valmisolekuaeg on vaheaeg

Vaata siit Prantsuse ministeeriumi otsust ja lisainfot:

Soovitame esialgu prantsusekeelne otsus autojuhiga tee peale kaasa anda, et kui peaks tekkima probleeme, siis saab seda dokumenti näidata.

NB 1! Valmisolekuaja käsitlemine vaheajana kehtib ainult kahe juhiga sõidu puhul. Ühe juhiga sõidu puhul tuleb sõitudevahelised pausid 15+30 või 45 min teha alati seisva sõidukiga ja sisse peab olema lülitatud “voodi” sümbol.

NB 2! Puhata seisva sõidukiga ei keela aga ükski seadus ja tuleb ikkagi alati meeles pidada, et numbrid on numbrid, aga autojuhi väsimusseisund ja väljapuhkamine reaalselt on siiski kõige tähtsam. Kahe juhiga sõite tehes tuleb veenduda, et juhid ei oleks üleväsinud, sest puhkerežiim võib liikuda erinevatele aegadele. Samuti kõrval istudes ei pruugi inimene tegelikult välja puhata, vaid isegi võibolla rohkem tänu pingeseisundile väsida. Aga see kõik sõltub juba inimestest endast ja harjumusest.

Küsimuste korral võta julgesti ühendust!