Autosert TACHO Äpp – lae juhikaart alla mobiiliga

07.01.2019

Autosert TACHO Äpp – lae juhikaart alla mobiiliga

Valminud on Autosert TACHO äpp, millega saab mobiiltelefoniga juhikaarti allalaadida ja lisaks veel rikkumisi ja järelejäänud tööaja ressurssi jälgida. 

Valminud on ka spetsiaalne veebileht www.autosert.ee/tacho, kus kogu info äpi kohta üleval eesti, vene ja inglise keeles.

Mõeldud on Autosert TACHO nii autojuhtidele oma juhikaardi haldamiseks kui ka ettevõtetele suurema hulga juhikaartide haldamiseks.

Mida Autosert TACHO´ga teha saab?

Eelkõige on see väga mugav lahendus autojuhile oma juhikaardi allalaadimiseks. Vahet ei ole, kus sa oled või millal allalaadimist soovid teha. Seda saab teha igal ajal ja igal pool. Peale juhikaardi allalaadimist jääb kaardile märge, et kaart on allalaetud. Seda kontrollib politsei tee peal. Juhikaardi allalaadimiseks peab olema telefoniga ära ühendatud kaardilugeja.

Sobiva kaardilugeja saad tellida e-poest või siis soetada kusagilt elektroonikapoest. 

Teiseks saab autojuht äpist ülevaate oma võimalike töö- ja puhkeaja alaste rikkumiste kohta.

Äpp kontrollib vastavust EL-i määrustele 561/2006 ja samuti tööaja direktiivist tulenevate nõuete üle.

Põhimõtteliselt saab juht tööpäeva lõpus kiire info, et kas kõik on korras. See annab autojuhile enesekindlust ja südamerahu.

Kui aga on mõned rikkumised, mida ise ka ei teadnud, siis annab operatiivselt koostada vajalikud tõendusmaterjalid rikkumise põhjuste kohta (teha väljatrükk ja kirjutada sinna peale rikkumise asjaolud).

Äppi võib võtta ka kui suurepärast õppevahendit, mis näitab Sulle ette kõik vead, mida oled teinud, et järgmisel korral nendest hoiduda.

See toimib!

Kolmandaks näitab äpp järelejäänud sõiduaega ja tulevasi kohustuslikke puhkeaegasid.

Seda infot võib jagada ka näiteks logistikuga, et esitada konkreetsed tõendid sõiduvõimaluste ja seismiste vajaduste kohta.

Ülevaate saab järelejäänud sõiduajast, päevasest sõiduajast, 10-tunniste sõiduaegade pikendamiste arvust, lühendatud ööpäevaste puhkeaegade arvust, iganädalase puhkeaja alguse ajast ja infot selle kohta, kas 24 on lubatud.

Lisaks näeb äpist kogu tööaja ressursi kasutamist vastavalt tööaja direktiivile (kuni 60 tundi nädalas). 

Vaata veebist!

Kuna äpp on seotud kasutajakontoga veebis, siis koheselt peale juhikaardi allalaadimist on infot võimalik näha ka arvutis, kus on veelgi laiemad võimalused ja paremad vaated. Näiteks kui juht laeb reisil olles kaardi alla, saab logistik kohe oma arvuti ekraanilt vaadata, milline sõiduaja ressursi seis parasjagu on. Nii saab koos teha sõiduplaani reaalsetele andmetele ja võimalustele tuginedes.

Äpp salvestab kõik failid .ddd kujul ning neid on võimalik ettevõttes arhiveerida ja vajaduse Tööinspektsiooni kontrollile edastada. Üks aasta tuleb juhikaardi andmeid säilitada.

Vaata siit veel rohkem infot: www.autosert.ee/tacho

Kuidas kasutama saab hakata?

Esmalt tuleks luua endal veebis konto. Selleks tuleb minna veebilehele www.autosert.ee/tacho ning sisestada mõned andmed. Seejärel saadetakse Sinu e-posti aadressile kinnituskiri, mis lihtsalt kinnita ära.

Nüüd tuleb allalaadida Google Play poest Autosert Tacho Äpp. Sisesta Google Play´s otsingusõna autosert ja äpp tõuseb kohe esile. Lae äpp alla ning sisesta oma parool ja salasõna. Nüüd ongi äpp kasutamiseks valmis.

Ühenda kaardilugeja telefoniga ning lae kaart alla.

Kui palju maksab?

Kuna tegemist on pidevalt arendatava rakendusega, siis kaasnevad sellega kulud. Autosert TACHO on kuutasupõhine teenus.

  • Hinnaks autojuhile oma kaardi haldamiseks on 3,99 + käibemaks kuus. Tee allalaadimisi oma kaardiga niipalju kui soovid.
  • Hinnaks ettevõttele paljude kaartide haldamiseks + kasulike aruannete loomiseks on 3,99 + km korda juhtide arv kuus. (Näide: 5 juhti = 5×3,99+km).

Ettevõtetele, kes soovivad analüüsida ja allalaadida rohkem juhikaarte arvestatakse maksumus juhtide arvu järgi, kelle allalaadimisi tehti. Näiteks, kui ühe kuu jooksul laeti alla 7 juhi juhikaardid (igat juhikaarti kasvõi mitu korda), siis korrutatakse see juhtide arv 7 maksumusega 3,99 + käibemaks. Oletame, et järgmisel kuul on juhte 5, kelle kaarte alla laetakse, siis korrutatakse 3,99 + käibemaks viiega.

Vaata siit täpsemal, kuidas hind kujuneb ja mis see sisaldab: https://www.autosert.ee/tacho/hinnastamine/

Ettevõtetele on lisavõimalused

Autosert TACHO veebikeskkonda saab üles laadida ka digitaalse sõidumeeriku autofaili, millega avarduvad võimalused veelgi. Juhikaardi andmetelt on võimalik kätte saada päris palju infot eelkõige tööaja ressursi, töö- ja puhkeaja rikkumiste, asukohtade, kaardi allalaadimise vajaduse ja kaardi kehtivuse lõppemise kohta. Nende andmete põhjal on võimalik luua isegi palgatabel tehtud töö alusel. Samuti arvutab programm välja kui suure tõenäosusega võib juht trahvi saada – ehk riskihinnang, mis võtab arvesse eelneva 28 päeva juhi rikkumised. Seda saab parandada analüüsides ja muutes oma tööd teadlikumaks.

Kui ka sõidukifail on veebikeskkonda laetud, siis saab selle alusel luua ülevaate iga sõiduki kilometraaži kohta kuus, ülevaate taatlemistest, ja sõidumeerikuga seotud veateadetest (tõrked ja sündmused, voolukatkestused jne).

Võimalusi on palju ja need on loodud just ettevõtte tegelikke vajadusi arvestades.

Infoks: kõik võimalused on Sinu käsutuses vaid 3,99 + käibemaks kuus ühe juhi kohta.

Siin on printscreen veebikeskkonna aruannete moodulist: 

Kui tekkis huvi, siis proovi kindlasti järele. Avasta 30 päeva Autosert TACHO võimalusi, tee piiramatul hulgal allalaadimisi, katseta, testi, loo väärtust, tee midagi täiesti uut kui seni. Võibolla on Autosert TACHO just see, mille järgi Sa oled ammu vajadust tundnud. 

Kui Sul on küsimusi, võta ühendust!

  • Kirjuta tacho@autosert.ee
  • Helista 56568599 ( Liisa)