Täiendkoolitus nüüd 2,5 päeva klassis. 12 tundi e-õppes.

27.06.2024

Täiendkoolitus nüüd 2,5 päeva klassis. 12 tundi e-õppes.

Elu areneb, tehnoloogia areneb, õppemeetodid arenevad, inimesed arenevad. Ja meile meeldib kõige sellega kaasas käia. Autosert Kompetentsikeskus hakkab peatselt 35-tunnise täienduskoolituse ja 140-tunnise ametikoolituse kursustel pakkuma osalist e-õppe võimalust. Nii väheneb oluliselt klassiõppe maht.

Mida e-õpe täpsemalt tähendab?

Seadus on täna selline, mis võimaldab 35-tunnise täienduskoolituse mahust 12 tundi ja 140-tunnise ametikoolituse mahust 30% ehk 42 tundi läbi viia e-õppena. E-õpe tähendab seda, et autojuht saab koolitust läbida endale sobival ajal asukohast sõltumata - vajalik on vaid internetiühendus. E-õpe on salvestuspõhine, ehk on varem valmis loodud videoõppematerjal.

Tuleb meeles pidada, et ülejäänud koolituse maht tuleb siiski läbida klassis. Päris puhast e-õpet meie seadusandlus ei võimalda.

Küll aga väheneb klassiõppe maht. 35-tunnise täienduskoolituse ajal peab kohal käima 2 ja pool päeva nelja päeva asemel ning 140-tunnise ametikoolituse ajal 9 päeva asemel 5 päeva (juhul, kui 56 tundi tehakse õpet ettevõttes). See on juba märgatav kokkuhoid nii õpilasele kui ka firmale. Pika koolituse puhul on õpilastel väga keeruline leida õppimiseks sobivat aega. Nüüd aga on see palju paindlikum.

E-õppe sisu ja õppekeskkond

Meie jaoks tähendab e-õpe tõsist pingutust ja ettevalmistust sisu loomisel ja õpilasele mugava õppimisteekonna tagamisel. Oleme loonud oma e-õppe keskkonna, mis on mõeldud ainult kutselistele autojuhtidele. Covidi ajal Zoomis otseülekandena tehtud koolitus näitas, et enamikele autojuhtidest ekraanitagune õpe sobis ja nad jäid väga rahule. Samuti saime koolitajatena kindlust, et nii on võimalik õpet väga hästi teha. Nüüd on need kogemused pandudki meie e-õppesse.

E-õppe sisu saab olema vägagi sarnane sellega, mida me oma tavapärastes klassiõppekoolitustel teeme. Teemad nagu töö- ja puhkeaeg, sõidumeerikute kasutamine ja koormate kinnitus on kõik sellised, mida me saame väga hästi e-õppena esitleda.

Kuna suur osa kutselise autojuhi koolitusest puudutab seadusandlust, mis muutub pidevalt, siis me paneme olulise rõhu koolitusmaterjalide uuendamisele. Oleme kursis uue infoga ning kiirelt saavad uued materjalid meie poolt sisse loetud ja õpilastele kättesaadavaks tehtud.

Kas e-õpet tuleb karta?

Mitte mingil juhul! Julgustan kõiki e-õpet proovima. Meie õppekeskkond on ääretult lihtne ja sellega saavad hakkama kõik. Õpilane loob konto, logib sisse ja hakkab järjest vaatama videosid. Iga video järel tuleb lahendada kontrollküsimused ning sedasi kuni lõpuni välja. Soovi korral saab õpilane kerida videot tagasi ja korrata teemat. Võimalus on esitada küsimusi lektorile ning kui kätte jõuab klassiõppe päev, siis saab tekkinud küsimusi klassis koos õpetajaga läbi arutada.

Saame aru ja teame väga hästi, et kutseliste autojuhtide seas on inimesi, kes pole arvutiga sina peal ja kes ei soovi mitte mingil juhul e-õpet teha. Muretsemiseks pole põhjust! Neile jääb ikka alles koolitus, kus kõik päevad saab klassiruumis olla. Tuleb lihtsalt meie koolituskalendrist sobiv variant valida.

Millal e-õppega kursused pihta hakkavad?

Esimesed koolitused, kus on e-õpe sees, stardivad juuli alguses kindlatel kuupäevadel. Esialgu alustame eestikeelsete kursustega, kuid peagi tulevad koolitused ka vene ja inglise keeles.

35-tunnise täiendkoolituse kursusel ootan teid kuulama-vaatama-õppima töö- ja puhkeaja ning sõidumeerikute teemat, mida isiklikult teile esitan.

Täpsemalt saab koolituste alguseid vaadata meie kodulehel www.autosert.ee. Registreerimisel on need grupid, kus on sees e-õpe, eraldi tähistatud.

Kokkuvõtteks

E-õpe Autosert Kompetentsikeskuses on sama kaasahaarav ja õpetlik nagu klassiruumis, sest meil on videkoolitus.

Kasutamine lihtne. Õppevideod on sisse loetud meie oma koolitajate poolt. Uuendame ja täiendame materjale vastavalt värske info pealetulekule jooksvalt. Miks mitte ära proovida ja ajaga kaasas käia?

Olgu siia lõppu veel uuesti öeldud, et e-õpe on on koolituse mahust osaline.

E-õppe mahud:

  • 35-tunnisest täiendkoolitusest 12 tundi e-õpet (23 tuleb teha klassis)
  • 140-tunnisest ametikoolitusest 42 tundi e-õpet (ülejäänud klassis või ettevõttepraktika)

Vaata tulekul e-õppega koolitusi siit.

Kohtumiseni siin ja sealpool ekraani :)