Sõidueksamite statistika – AUTOSERT 78% ja liigub teistelt eest ära. Harjumaa ülevaade.

21.03.2022

Transpordiameti kodulehel https://transpordiamet.ee/autokoolide-statistika saab igaüks vaadata autokoolide sõidueksamite statistikat. Kõige huvipakkuvam seal nii autokooli enda kui ka õpilase, eelkõige tulevase õpilase jaoks, on sõidueksamil läbisaamise protsent. Seda saab vaadata kategooria, piirkonna ja autokooli alusel. AUTOSERT’i statistika leiab sealt tabelist AMETIKOOLITUS OÜ nime alt, mis on meie firma juriidiline nimi.

Autokooli valimisel on üheks esimeseks valikukriteeriumiks justnimelt sõidueksamil läbisaamise protsent, sest pole ju mõtet minna autokooli, kus on suur tõenäosus, et sa kukud sõidueksamil läbi.

Mida parem on läbivusprotsent, seda kvaliteetsemat tööd autokool oma õpilastega teeb ja seda suurema tõenäosusega saab esimesel eksamil õpilane load kätte, arvame meie.

AUTOSERT on peamiselt rasketehnika koolitaja

AUTOSERT koolitab peamiselt rasketehnika kategooriaid C, CE, D ja T-kategooriaid aga vähesel määral ka B ja BE-kategooriaid meile kuuluvas Autosert Autokoolis. Peamisteks tegevuspiirkondadeks on Tallinn / Harjumaa, Tartu ja Kuressaare. Kategooriakoolitusi hakkasime tegema 2020-l aastal. B ja BE kategooriat 2021 sügisel. Niiet oleme alles alguses. 

Teen väikese kokkuvõtte sellest, kuidas AUTOSERT’il läheb nii üleüldiselt kui ka lähemate konkurentidega võrreldes Harjumaal. Võrdlusesse on toodud autokoolid, kes rasketehnika kategooriaid koolitavad nagu meiegi. Andmeid võrdlen 2021 ja 2022 aasta seniste kuude kohta, mille kohta on andmed statistika andmebaasis 21. märtsi seisuga.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et AUTOSERT on väga tublil positsioonil nii üleriigiliselt kui ka võrreldes oma konkurentidega Harjumaal.

AUTOSERT vs EESTI KESKMINE 2021 ja 2022*
Kõik kategooriad

Aastal 2021 oli Eesti keskmine sõidueksami läbivusprotsent üleriigiliselt 55% vs AUTOSERT 69% ja 2022 aasta 21.märtsi seisuga Eesti keskmine 57% VS AUTOSERT 78%. 

See näitab, et AUTOSERT on kindlalt parem Eesti keskmisest ja kuulub Eesti parimate autokoolide sekka.

Kuna meie põhiline tegevus toimub Harjumaal (Tallinnas), siis on seda suurem rõõm nii heast läbivusprotsendist, sest läbi aegade on just Harjumaa piirkond olnud ühe madalaima läbivusprotsendiga piirkond. Seda kõike saab analüüsida ja ise järgi vaadata, minnes veelgi rohkem aastaid tagasi, kui vajutada siia…

 

AUTOSERT vs HARJUMAA KESKMINE 2021 ja 2022*

Kõik kategooriad.

Harjumaal on üldised keskmised näitajad ca 7-8% madalamad kui üle-Eestilised. Samas AUTOSERT on siin saavutanud veelgi kõrgemad tulemused.

Harjumaal on AUTOSERTI läbivusprotsent 2021 aastal 71% ja 2022 81%, mis on keskmisest läbivusprotsendist üle 30% võrra kõrgem.

Super tulemus!

 

Võrdlus teiste autokoolidega Harjumaal 2021 ja 2022*

Alljärgnevalt toome tabelites välja meiega sama teenust pakkuvad arvestatavad autokoolid Harjumaal, kellel on piisavalt statilistilisi andmeid, et adekvaatne võrdlusmoment luua. Tabelis ettevõtte nime järel sulgudes on eksamil osalenud isikute arv. 

Miks on võrdlus ainult Harjumaal tegutsevate konkurentidega? Sest vaid Harjumaal on AUTOSERT 2021. aastal tervikuna pakkunud teenust täiesti oma kontrolli all kasutamata ühtegi allhankijat teiste autokoolide näol. See kajastab kõige adekvaatsemalt tulemusi, mida me saame öelda, et on 100% meie vastutusel. Tartus oli 2021 aastal suur osa kategooria õppest allhankijate kaudu teostatud. Kellel on soovi, siis siit lingilt saab Tartu kohta ülevaate igaüks koostada.

2022. aasta on alles alanud ning statistikatabelisse lisandub uusi andmeid pidevalt juurde, aga siiski on andmeid juba piisavalt, et mingeid järeldusi ja analüüsi teha. *Kõik 2022 aasta andmed on 21. märtsi seisuga.

C-kategooria sõidueksami läbivusprotsent Harjumaal – AUTOSERT vs teised autokoolid.

C-kategooria osas on Autosert 2021. aastal Harjumaal läbivusprotsendiga 78% (151 õpilast) ning 2022. 21. märtsi seisuga 85% (43 õpilast). See on meie hinnangul ülihea saavutus. Võrreldes teiste konkurentidega on AUTOSERT selgelt parimal positsioonil. Hea meel on selle üle, et C-kategooria õpilaste arv on meil Harjumaal samuti kõige suurem, mis tähendab, et meie kvaliteet on ka suure õpilaste arvu juures väga heal tasemel.

 

CE-kategooria sõidueksami läbivusprotsent Harjumaal AUTOSERT vs teised autokoolid.

CE- kategoorias on AUTOSERT Harjumaal taas kindlal juhtpositsioonil võrreldes teiste konkurentidega. 2021. aastal oli meie CE sõidueksami läbivusprotsent Harjumaal 62%, kuid 2022. aasta andmete põhjal juba 85%. See on Harjumaa kohta ülikõrge läbivusprotsent. Vahe teiste konkurentidega on 2022. aasta alguse andmetel suisa mitmekordne (vaata alumine graafik).

CE- kategooria õppimine on märkimisväärselt keerulisem, kui seda on C-kategooria. Haagise olemasolu lisab raskust kõvasti juurde. Enamjaolt saabki õpilase jaoks saatuslikult platsiharjutustel tehtud viga, kui haagisega tuleb tagurdades teha täppisharjutusi. Samas nii suur vahe konkurentidega paneb meid lihtsalt hämmastuma … Ei oskagi midagi öelda…

D-kategooria sõidueksami läbivusprotsent Harjumaal AUTOSERT vs teised autokoolid

D-kategooria läbivusprotsent on 2021. aastal AUTOSERT’is 71% kokku 34 õpilast.  Eks paremaid kokkuvõtteid saab ikka siis teha, kui on rohkem õpilasi eksameid sooritanud, kuid 2022. aasta algusega võime juba väga rahule jääda – vaata alumist tabelit.

2022. aasta 21.03 seisuga on D-kategooria läbivusprotsent Harjumaal 91% (11 in).

Neid tabeleid vaadates saame öelda ainult ühte – tulge AUTOSERT’i õppima ja te saate kõige suurema tõenäosusega esimese korraga load kätte!

 Kokkuvõtteks

Mõned aastad tagasi, kui me kategooriaõppega alustasime, ei osanud me uneski näha, et me suudame nii häid tulemusi saavutada nagu nüüd statistika enda eest räägib. See tõestab, et meie tegevus liigub õiges suunas.

Heade tulemuste saavutamisel mängivad rolli mitmed asjaolud:

  • Nr 1: suurepärane meeskond! Endise Transpordiameti eksamineerija Mikk Sossi eestvedamisel on meie kategooriaõppe kvaliteet kindlates kätes. Samuti on nüüdseks kõik meie sõiduõpetajad meie enda firma töötajad, kes teavad, kuhu me lähme ja miks me seda kõike teeme. Koolitasime välja uued ja energilised sõiduõpetajad, kes on tahtmist ja väge täis tegusid tegema!
  • Nr 2: tipptasemel tehnika! Saame kindlalt öelda, et meie kasutatavad õppesõidukid on Eesti parimad, kvaliteetseimad ja uusimad. Vaatame tehnikat soetades tulevikku! Autosert’i tegevjuht Andres Uutma on ise kõik sõidukid välja valinud ning need on tõepoolest haruldaselt heas korras ja kvaliteetsed.
  • Nr 3: hooliv suhtumine õpilastesse! Tahame, et meie juures tunneks õpilane ennast hästi, lugupeetuna ning ta tunneks, et õpetaja on temale pühendunud kuni lõpuni välja. 

Meie eesmärgiks on, et õpilane saaks esimese korraga load kätte. Samas igaüks, kes on sõidueksamit teinud teab, milline närvipinge sellega kaasneb ja eksimused on lihtsad tulema. Kui meie teeme endast kõik oleneva ja ka õpilane annab endast kõik, siis on positiivne tulemus alati saavutatav!

Teretulemast AUTOSERT’i!