LENNO PÕDER - IRU NEW INDUSTRY SHAPER

22.08.2023

LENNO PÕDER - IRU NEW INDUSTRY SHAPER

IRU - Rahvusvaheline Maanteetranspordi Liit on nimetanud Autosert Kompetentsikeskuse asutaja Lenno Põder'i transpordivaldkonna muutjaks ehk industry shaper'iks. Äge, mis?

Check this out : https://www.iru.org/75/industry-shapers/lenno-poder

IRU tähistab tänavu oma 75-ndat tegutsemisaastat ja seetõttu soovitakse ülemaailmselt esile tuua ja tutvustada inimesi transpordivaldkonnast, kes on silma paistnud millegi sellisega, mis on transporditööstust muutnud paremaks ja innovaatilisemaks.

Autosert on loomulikult oma panuse andnud autojuhtide koolitusvaldkonna muutmisele.

Lenno Põder:

"Ca 10 aastat tagasi ei tahetud autojuhi ametikoolitusest midagi kuulda. See oli kliendi jaoks raha ja ajaraisk. Lokkas althõlma koolitunnistuste vorpimine ja autojuhtide üle naerdi ja lausa alandati halva koolitusteenuse pakkumisega. Koolitusel kui sellisel ei olnud mingit mõtet, sest sisu oli väga halb. See tekitas autojuhtides koolituste vastu viha ja vimma. Nägin ebaõiglast olukorda ning seda kui üleolevalt ka koolitajad suhtusid oma klienti. Seda oli lihtsalt halb vaadata. Nii sündiski idee, et see PEAB MUUTUMA. Asutasin Autosert Kompetentsikeskuse ja seejärel muutus kõik. See mis oli siis ja on täna pole võimalik sõnadega kirjeldada. Autojuhi ametikoolitusest Autosert Kompetentsikeskuses on saanud autojuhi jaoks tõeliselt kasulik investeering ja koht, kuhu inimesed soovivad tulla. Üle 50% kutselistest autojuhtidest Eestis koolitab ennast meie juures".

"Alustasin "maailmamuutmist" kahekesi koos oma kolleeg Priit Lilleoruga, kuid täna töötab meil ligi 40 inimest iga päeva selle nimel, et kutselise autojuhi elu muutuks paremaks. Arendame kogu aeg oma koolitusi ja teenuseid edasi ega peatu hetkekski", ütleb Lenno Põder.

Lisaks igapäevasele tööle koolitajana on Lenno avaldanud hulgaliselt õpetlikke artikleid, videoõpetusi, jaganud nõuandeid ja kaitsnud autojuhte ja ettevõtteid ebaõiglaste trahvide eest.

Viimasel ajal aga keskendub Lenno rohkem AUTOSERT TV tegemistele ja Järva-Jaanis asuva Orina mõisa taastamisele, kuhu on kavas luua-taastada kunagine kutseliste autojuhtide ja traktoristide õppekeskus.

Industry Shaperi nominatsioon annab kindlasti võimaluse jutustada oma lugu ka rahvusvahelisel areenil teistele riikidele ja võibolla on neidki, kes soovivad meie käest õppust võtta selle kohta, kuidas autojuhtide koolitusmaailma saab muuta tõeliselt kasulikuks, praktiliseks ja kaasahaaravaks.

Lenno Põder:

"Usun, et meie tegemistel on lõpuks suur roll selles, et noored hakkajad inimesed soovivad veoautojuhtideks ja bussijuhtideks õppida ja selles vallas töötada. Propageerime igal sammul kutselise autojuhi ametit ning näitame, et õppimine on väga äge kogemus, kui seda viivad läbi kihvtid inimesed-koolitajad ja kasutusel on vägev tehnoloogiline baas nagu meil.

"Soovin tänada kõiki neid inimesi, kes on sellel teekonnal olnud meile toeks, meie juures õppinud ja töötanud. Aga üht ma ütlen, ilma suurepärase meeskonnata maailmamuutvaid asju teha ei ole võimalik. Seega minu erilised tänud kõigile meie ettevõtte töötajatele!", ütleb Lenno.