Juhikaardi ja digimeeriku allalaadimata jätmise eest saab trahvi

08.01.2015

Viimasel ajal on mitmed veoautojuhid mulle öelnud, et nad said Poolas 500-1000 zlotti ja Saksamaal 400, 500 ja 600 eurot selle eest trahvi, et digitaalse sõidumeeriku ja juhikaardi andmeid ei ole õigel ajal alla laetud. Trahvitakse üldjuhul ettevõtet, kas siis läbi juhi kohapeal või hoopis mitu kuud hiljem tuleb trahviteade ettevõttesse ilma, et juhti oleks rikkumisest kontrolli ajal teavitatud. Variante on olnud erinevaid.  

Ka mu oma onu, kes alles hiljuti soetas endale uue veoki, millel on digitaalne sõidumeerik, sai sama asja eest 600 eurot trahvi. Võib arvata, et neid on veel teisigi.  

See asi ajab ikka vihale küll ja tekitab juhtides palju stressi, et mingi pisiasja eest nii palju võib trahvi saada. Tundub, et selline lihtsasti “avastatav” rikkumine on saanud kontrollijate lemmikuks.  

Paraku on need seadused ja selline teguviis reaalsus.  

Kordan siinkohal üle juhikaardilt ja digimeerikust andmete kopeerimise korra. Eestis on antud nõue kehtestatud Liiklusseaduses paragrahvis 137.

“Vedude korraldamisel mootorsõidukiga, millel on digitaalne sõidumeerik, peab tööandja tagama:

  • juhi kaardilt andmete regulaarse kopeerimise vähemalt 28 päeva,
  • sõidukist (digitaalsest sõidumeerikust) 90 päeva järel.

Alati võib allalaadimisi teha varem. Soovitatavalt enne igat välisreisi võiks andmed alla laadida, et vältida olukorda, kus reisi ajal saabub kätte see päev, kus eelmisest allalaadimisest on möödunud rohkem, kui 28 päeva.   Eestis pole kontroll veel eriti range, kuid just välisriikides liikuvad veokid on peamiseks riskigrupiks.  

Kuidas mure lahendada?

Tachoreader combo plus

Esiteks, igal ettevõttel peab olema sisse seatud mingisugunegi süsteem, kuidas andmed juhikaardilt ja digimeerikust kätte saada. Selleks on mitmeid erinevaid võimalusi, kuid kõige parem lahendus on olla sõltumatu kellegist teisest ning laadimised ise omale sobival ajal ära teha. Selleks sobib ideaalselt TachoReader Combo Plus seade, millega saab nii juhikaardilt kui ka digimeerikust andmed alla laadida. Igal juhul on see üks lihtsamatest saadaolevatest seadmetest ja juhikaardi allalaadimisega saavad hakkama kõik juhid. Andmete analüüsimiseks soovitan TachoScan tarkvara, mis on Eesti keeles. TachoScan´i- ga saab lihtsalt teha ka puhkelehti, vaadata kiirelt olemasolevaid rikkumisi.  

Teiseks, kui sõidate Euroopa suunal ja liigute läbi Pärnu ning äkitselt selgub, et allalaadimine juhikaardilt või digimeerikust on tegemata, siis helistage julgelt meile telefonil 5077332 või 5886 7665 (sekretär). Kuna me asume Pärnus, siis saame teid allalaadimise osas hädaolukorras aidata (tasu ei küsi). Teeme allalaadimise Pärnus ära ja siis pole vaja karta 600 euroseid trahve selle pisiasja eest.  

Vaata siit videot, kuidas teha allalaadimisi >>

Et saada veelgi parem ülevaade olukorrast, siis oleme tänulikud iga info eest, mis puudutab erinevaid trahve, mis on saadud töö- ja puhkeaja reeglite või sõidumeerikute kasutamise eest!  

Kui teil on küsimusi andmete allalaadimiste kohta, siis küsige meie käest julgesti! Ka muude autojuhi töö- ja puhkeajaga seonduvate küsimustega võib julgelt meie poole pöörduda.  

Lugupidamisega