Scania kutseline koolitus

Kutselise autojuhi baaskoolitus on praktiline väljaõpe algajatele veoautojuhtidele, mis sisaldab reaalset praktilist õpet veoauto roolis.

Koolituse tulemusena on omandatud:

 • põhjalikud autojuhi igapäevatöös vajaminevad teadmised ja oskused
 • teadmised ja oskused töötamaks erinevate tõstukitega – aluseteisaldaja, vastukaalutõstuk
 • reaalsed oskused autojuhina töötamiseks – kogemus reaalse kaubaveo praktika käigus

Koolituse eesmärgiks on:

 • pakkuda algajale autojuhile praktilist väljaõpet veoautojuhina, mis suurendab konkurentsivõimet tööturul
 • pakkuda tööturule sobilikke autojuhte

Osalejatel on võimalus koheselt peale koolitust asuda tööle transpordiettevõttes veoautojuhina.

Kursuse lõppedes saab osaleja:

 • kutselise veoautojuhi rahvusvahelise tunnistuse
 • tõstukijuhiloa – rahvusvaheline (aluseteisaldaja ja vastukaalutõstuk)
 • tööpakkumise – töölesaamise otsustab tööandja.

Kellele see koolitus on mõeldud?

Lühidalt öeldes – inimesele, kes soovib töötada veoautojuhina. Suurimaks eelduseks ongi tahe seda tööd teha. Praktilise õppe käigus saab osaleja end proovile panna ning ise otsustada, kas ta sellele ametikohale sobib. Autojuhi töö pole niisama lihtne, vaid see on tõsine töö, mille tegija peab olema hästi koolitatud, tahtmist täis ning valmis mugavustsoonist väljaspool tegutsema. 

Koolitusele on oodatud nii mehed kui ka naised. Hea oleks, kui olemas on C ja CE kategooria juhiluba, kuid kui seda ei ole, siis need on võimalik autokoolis ära teha. Selle kohta uuri lähemalt meie käest!

Mida koolitusel tehakse?

Koolituse põhirõhk on reaalsel veoautojuhi praktikal, kuid enne seda läbitakse põhjalik ettevalmistus õppebaasis. Koolitus koosneb:

 • veoautojuhi kiirendatud 70 tunnisest ametikoolitusest. Vaata täpsemalt >>
 • tõstukijuhi kahepäevasest koolitusest koos praktikaga. Vaata täpsemalt >>
 • reaalsest praktilisest väljaõppest veoautojuhina, mille kestvus on 5 päeva

Praktiline õpe kujutab endast reaalse töö tegemist veoautojuhina meie instruktori juhendamisel. Sinuga on alati kaasas kogenud instruktor, kes Sind juhendab, aitab, kontrollib ja suunab. Tööpraktika võib toimuda nii Eesti siseselt kui ka Euroopas või Skandinaavias. 

Kui kaua koolitus kestab?

Koolituse kestvus on kokku ca 1 kuu, mille jooksul saab läbi teha kõik etapid. Ajakava võib olla individuaalne.

Kui suur on Sinu investeering?

1800 eurot (sisaldab käibemaksu). See on umbes ühe väga hea autojuhi kuupalk.
C või CE kategooria ei kuulu hinna sisse. Uuri meie käest ka erinevaid finatseerimisvõimalusi (töökohapoolne või Töötukassa – Ametikoolitus OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner!).

Kes koolitavad?

Ametikoolitus OÜ koolitajad ei ole kindlasti vaid teoreetikud, vaid meie koolitajatel on kohustus paar korda aastas ka ise veoautojuhina või bussijuhina rahvusvahelisi ja siseriiklikke vedusid teostada. Samuti on koolitajatel kohustus end pidevalt vastavalt ametikoolituse teemadele täiendada, et hoida koolitus alati värske.

ametikoolitus - tulge meie koolitusele (1024x341)

Põhikoolitajad on Priit Lilleorg ja Lenno Põder. Kindlasti räägivad nad koolitusel oma kogemustest veoautojuhina, kui nemad olid alustajad.  2014 aastal käisid nad poolhaagisega kaupa vedamas Poolas, Šveitsis ja Saksamaal.  2015 aastal võeti ette reis Saksamaale, Prantsusmaale ja Hispaaniasse. Nad käivad sõitmas just selle pärast, et algajatele autojuhtidele anda kõige praktilisem ja kasulikum koolitus ning julgustada noori ja hakkajaid inimesi seda tööd tegema. Vaata siit nende tegemisi reisidelt: https://www.facebook.com/ametikoolitus

Kuidas kursusele pääseda?

Kõige lihtsam – vali lehe all sobiv kursus ning pane ennast kirja. Täpsema info saame juba Sulle personaalselt saata. Kui on lisaküsimusi, siis helista meile julgelt telefonil 5077332 või kirjuta info@autosert.ee.

Kusagilt peab ju alustama ning me anname endast parima, et Sa saaksid väärtusliku koolituse ja kindla töökoha. Ole ise ainult hakkaja!

Näeme koolitustel!

Tulekul koolitused

  Täpsed kuupäevad on selgumisel. Anna oma soovist meile teada alloleva kontaktvormi kaudu või telli oma e-postile teavitused (paremal üleval).