Sõidumeeriku kaart on digitaalses sõidumeerikus kasutamiseks mõeldud kiipkaart. Sõidumeeriku kaardid võimaldavad identifitseerida kaardi omaniku/valdaja ning salvestada ja säilitada andmeid.

Sõidumeeriku kaarte on nelja eri tüüpi:

  • Autojuhi kaart,
  • Kontrollija kaart,
  • Töökoja kaart,
  • Tööandja kaart.

 Autojuhi kaart

 

Autojuhi kaart võimaldab kindlaks teha juhi isiku ning selle abil on võimalik salvestada juhi töö- ja puhkeajaga seotud andmeid, samuti sõiduki kiirust ja läbisõitu. Autojuhi kaart väljastatakse kehtivusega 5 aastat.

Kontrollija kaart

 

Kontrollija kaardiga määratakse kindlaks järelevalvet teostav asutus ning sellega saab digitaalsesse sõidumeerikusse või autojuhi kaardile salvestatud andmeid lugeda, trükkida, kopeerida. Kontrollija kaart väljastatakse kehtivusega 5 aastat. Alates 01.07.2009.a väljastatakse kontrollija kaardid ilma valdaja pildi ning isiklike andmeteta.

Töökoja kaart

 

Töökoja kaart väljastatakse oma erialal pädevale ettevõtjale. Kaart võimaldab kindlaks teha ettevõtja poolt kaardi valdajaks määratud isiku. Kaart võimaldab digitaalset sõidumeerikut katsetada, tehniliselt kontrollida ja andmeid kopeerida. Töökoja kaart väljastatakse kehtivusega 1 aasta.

Tööandja kaart

 

Tööandja kaart on digitaalse sõidumeerikuga varustatud sõiduki omanikule või tema esindajale väljaantud sõidumeeriku kaart. Kaart võimaldab kindlaks teha sõiduki omaniku ning kaardi abil saab omaniku või tema esindaja poolt lukustatud sõidumeerikusse juhi töö- ja puhkeajaga seotud salvestatud andmeid lugeda, trükkida ja kopeerida. Tööandja kaart väljastatakse kehtivusega 5 aastat. Alates 01.07.2009.a väljastatakse tööandja kaardid ilma valdaja pildi ning isiklike andmeteta.

Allikas: Maanteeameti kodulehekülg: http://www.mnt.ee/index.php?id=11280

Tulekul koolitused

Täpsed kuupäevad on selgumisel. Anna oma soovist meile teada alloleva kontaktvormi kaudu või telli oma e-postile teavitused (paremal üleval).